In verkiezingstijd vertellen alle partijen dat zij staan voor goede zorg en de mantelzorgers. Kijken we naar de daden dan blijkt dat er maar één partij is die de woorden omzet in daden. Anders dan de andere partijen wees de SP het verschralen van de Thuiszorg, Jeugdzorg, AVAN-vervoer en Mantelzorgwaardering af en diende tal van voorstellen in om de zorg te verbeteren. Met dank aan de SP verdwenen meerdere bezuinigingsvoorstellen van het college in de prullenbak en blijven zorgvragers recht houden op het bezwaar kunnen maken bij een afwijzing. De SP is de rots in de branding voor zorgbehoevenden, mantelzorgers en zorgmedewerkers en dat zien we ook terug in de plannen voor de komende jaren.
SP Lijstrekker Carla Claassen: ‘Wat de SP betreft gaat Lingewaard niet bezuinigen op de zorg maar voldoende investeren in de zorg. Zorgmedewerkers gaan we beter belonen voor het belangrijke werk dat zij verrichten waardoor werken in de zorg aantrekkelijker wordt. Zo zorgen we voor voldoende zorgmedewerkers en blijven zorgbehoevenden de nodige hulp ontvangen. Daarnaast zetten we in op kortere wachttijden voor het verkrijgen van een voorziening door te vertrouwen op het oordeel van de zorgprofessional. In plaats van een ambtenaar bepaalt dan de zorgprofessional in overleg met de aanvrager welke zorg nodig is. Zo leveren we betere zorg en besparen we fors op ambtelijke inzet, inhuur van commerciële medische adviesbureaus en juridische kosten. Daarnaast kunnen ook de mantelzorgers weer op de SP rekenen. Mantelzorgers verlenen liefdevolle hulp en ondersteuning voor familie, vrienden of kennissen. Daarmee besparen mantelzorgers de gemeente vele miljoenen euro’s per jaar. De SP is van mening dat we mantelzorgers moeten waarderen en indien nodig ondersteunen. Het mantelzorgcompliment dat door de andere partijen zonder reden geschrapt is komt wat de SP betreft dan ook gewoon weer terug.’
Vindt u het ook van belang dat het zorgniveau op peil blijft en daar waar nodig verbeterd wordt? Dan is een stem op de SP de meest logische keuze.
Kies voor goede Zorg, stem SP (lijst 6)

Carla Claassen, Lijsttrekker SP Lingewaard
